تبلیغات
پاتوق رضوان رز ‏| دانلود تفریح و سرگرمی و... - گام های اساسی در ایجاد اراده ی مستمر برای کاهش وزن
پاتوق رضوان رز ‏| دانلود تفریح و سرگرمی و...
دانلود,تفریح,سرگرمی,نرخ ارز,نرخ طلا,نرخ سکه,دانستنی,تفریحی,عکس,دانلود
به سایت ما خوش آمدید و به این سایت برین www.funlox.ir

در این مطلب قصد داریم یک برنامه ساده اما قدرتمند، به شما آموزش دهیم که نه‌تنها باعث کاهش وزن شما می‌شود بلکه در ادامه زندگی هم به حفظ تناسب اندام‌تان کمک می‌کند. فکر نکنید می‌خواهیم جادو کنیم و خیلی سریع خوش‌اندام ‌شوید.

کاهش وزن

 وقتی افراد برای لاغر شدن عجله دارند، معمولا به‌خود فشار زیادی وارد کرده و رژیم‌های سخت همراه با ساعت‌های طولانی ورزش برای خود در نظر می‌گیرند و همین امر باعث می‌شود، بعد از مدت کوتاهی از این سبک زندگی خسته شوند و دوباره به عادات بد گذشته برگردند. بهتر است یک سبک سالم زندگی برای خود درنظر بگیرید و به‌تدریج و با گذشت زمان، به آن عادت کنید. به این ترتیب بعد از دستیابی به اندام ایده‌آل، حفظ سبک زندگی و البته تناسب اندام‌تان بسیار راحت خواهد بود. بد نیست بدانید منظور از کاهش وزن، کاهش چربی بدون از دست دادن عضلات است و اگر کاهش وزن باعث آب شدن عضلات شود، افت اندام و شل‌شدن پوست را در پی خواهد داشت.ما هم در این مطلب قصد داریم یک برنامه ساده اما قدرتمند، به شما آموزش دهیم که نه‌تنها باعث کاهش وزن شما می‌شود بلکه در ادامه زندگی هم به حفظ تناسب اندام‌تان کمک می‌کند. فکر نکنید می‌خواهیم جادو کنیم و خیلی سریع خوش‌اندام ‌شوید، خبری از رژیم‌غذایی طاقت‌فرسا هم نیست؛ این برنامه، یک خودآموز است که به شما کمک می‌کند به‌طور طبیعی، سالم و پایدار، وزن کم کنید!
- – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - -

قدم اول: خود ارزیابی

لائو زو می‌گوید: «کسی که بر دیگران غلبه می‌کند، قوی است اما کسی که بر خودش غلبه می‌کند، بزرگ است.» کاهش موفقیت‌آمیز وزن باعث جایگزینی عادات جدید با عادات قدیمی شده و بدن را تغییر می‌دهد. حالا این سوال مطرح می‌شود که چطور می‌توان عاداتی که در ناخودآگاه ما جای گرفته، ترک کنیم؟ساده‌ترین کاری که می‌توان انجام داد، هشیار بودن نسبت به عادات است؛ به این ترتیب می‌توانیم تغییر کنیم. یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش هشیاری نسبت به عادت‌ها، خود ارزیابی و تحلیل حالت فیزیکی و روحی است.

ارزیابی جسمی: حالا نوبت ارزیابی جسمی است که عوامل خارجی را ایجاد کرده و نقطه آغاز سفر شما را مشخص می‌کند. ارزیابی جسمی می‌تواند محرکی بزرگ باشد زیرا نتیجه ارزیابی جسم می‌تواند شما را حسابی تکان دهد و از خواب غفلت بیدارتان کند! برای شروع بد نیست وزن بدن، درصد چربی بدن و اندازه اندام‌های بدن (شامل دور کمر، بازو، نشیمنگاه، بالای پا، بالاتنه و شانه‌ها) را گرفته و چند عکس (از روبه‌رو، پهلو و پشت) از خودتان بگیرید.

ارزیابی ذهنی: پاسخ به سوالاتی در مورد ورزش، تغذیه و عادات مربوط به سبک زندگی می‌تواند به شکل‌گیری تغییرات لازم کمک کند. چرا ورزش نمی‌کنم؟ همین سوال ساده باعث رجوع به درونیات عمیق و ترغیب فرد به پاسخگویی می‌شود. بله! شاید وقت ورزش کردن نداشته باشید اما ممکن است این دلیل «واقعی» ورزش نکردن شما نباشد!

برای این‌که ارزیابی بهتری از خود داشته باشید، به این ۵ سوال صادقانه جواب دهید: چرا ورزش نمی‌کنید؟ اگر قبلا ورزش می‌کردید و حالا کنارش گذاشته‌اید، علتش چه بوده؟ شما از کدام ورزش‌ها خوش‌تان می‌آید و کدام را دوست ندارید؟ در چه شرایطی، پرخوری می‌کنید (برای جلوگیری از این حالت، چه کاری می‌توانید انجام دهید)؟ چرا به اندازه کافی نمی‌خوابید (برای تغییر در ساعت‌های خواب چه باید کرد)؟

- – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - -

قدم دوم: تعیین هدف و علت

یوگی برا می‌گوید: «اگر ندانید مقصد نهایی کجاست، ممکن است از جای دیگری سر در بیاورید.» خودتان را مجبور به هدف داشتن کنید و علت این‌که چرا چنین هدفی مهم است. حتی به این فکر کنید که ممکن است دستیابی به این هدف زمان‌بر باشد اما ارزشش را دارد. بدون هدف، ما هیچ جهتی نداریم و ممکن است ثبات لازم برای رسیدن به هدف را نداشته باشیم. شما می‌توانید دو نوع مختلف از هدف را برای خود خلق کنید:

هدف نهایی: این نوع هدف به یک نقطه نهایی ختم می‌شود؛ مثلا کاهش ۵ کیلوگرم از وزن.

میان‌هدف: این نوع هدف به روش دستیابی به هدف اشاره دارد و به شما کمک می‌کند به هدف نهایی برسید؛ مثلا ۳ بار ورزش در هفته یا مصرف ۲وعده میوه و سبزی‌ها در روز. می‌توانید ترکیبی از هدف نهایی و فرآیند را برای خود تعریف کرده تا برنامه خود را حفظ کنید. مثلا می‌توانید یک هدف نهایی اولیه را تعریف کنید؛ مثلا کاهش ۹ کیلوگرم در عرض ۱۲ هفته و یک هدف کوتاه‌مدت برای کاهش یک تا ۲ کیلوگرم در هفته.
- – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - -

قدم سوم: دنبال کردن یک برنامه

بزرگی می‌گوید: «کوتاهی در برنامه‌ریزی، همان برنامه‌ریزی برای شکست است.»

برنامه‌ریزی از آن جهت مهم است که انرژی شما را برای دستیابی به بهترین نتیجه ممکن هدایت می‌کند. اگر سخت تلاش می‌کنید و برنامه خوبی دارید، تا رسیدن به هدف، فقط مسئله زمان بر سر راه شما باقی می‌ماند. متاسفانه بیشتر مردم یا برنامه خوبی طراحی نمی‌کنند یا برنامه مؤثری را دنبال نمی‌کنند.

میلیون‌ها برنامه ورزشی و تغذیه‌ای وجود دارد که ممکن است در جست‌وجوهای اینترنتی به چشم بخورد اما سعی کنید برای انتخاب برنامه متناسب با شرایط خود، از یک متخصص کمک بگیرید تا ضمن حفظ سلامت بدن، کاهش وزن‌تان سرعت خوبی داشته باشد. در ادامه یک نمونه برنامه پیشنهاد شده که می‌توانید از آن استفاده کنید:

 • - ۲ بار در هفته تمرین‌های کششی برای کل بدن انجام دهید.
 • - ۲ بار در هفته تمرین‌های استقامتی انجام دهید؛ البته با وقفه!
 • - روزانه کمتر از ۱۸۰۰ کیلو‌کالری انرژی مصرف کنید؛ ۳ وعده اصلی و یک میان‌وعده.
 • - روزانه ۲ نوبت میوه و سبزی میل کنید.

این ۴ توصیه، پایه برنامه شما را تشکیل می‌دهند که ۲ مورد به ورزش و ۲ مورد به تغذیه مربوط است. بعد از رعایت این موارد، شما می‌توانید جزئیات بیشتری برای برنامه خود تعریف کرده و به هدف خود نزدیک‌تر شوید. در ادامه جزئیات بیشتری ذکر شده که شما می‌توانید در برنامه‌تان بگنجانید:

۱. جزئیات ورزشی؛ چه‌طور برنامه ورزشی برای کاهش وزن تهیه کنیم

 • - تعداد دفعات ورزش کردن در هفته رامشخص کنید
 • - نوع ورزش‌هایی که برای کل هفته درنظر دارید، معین کنید.
 • - مدت زمان هر حرکت ورزشی را تعیین کنید.
 • - زمان ورزش کردن را مشخص کنید.
 • - ببینید چطور می‌توانید تمرین‌ها را در طول زمان سخت‌تر کنید.

یادتان باشد اگر می‌خواهید ضریب موفقیت‌تان افزایش یابد، باید تمرین‌های استقامتی، کششی و کاردیو را در برنامه ورزشی خود بگنجانید.

۲. جزئیات تغذیه‌ای: چطور برنامه تغذیه‌ای برای کاهش وزن تهیه کنیم

 • - وعده‌های اصلی و میان‌وعده‌های خود را مشخص کنید.
 • - غذاهایی که نباید بخورید، هم مشخص کنید.
 • - غذاهای کم‌کالری تهیه کرده و با آن ته‌بندی کنید!
 • - طرز تهیه غذاها را تعیین کنید.

یادتان باشد تغذیه، تنها موردی است که سرعت و امنیت کاهش وزن را تضمین می‌کند. شما می‌توانید هر روز آن‌قدر ورزش کنید که خسته شوید! اما اگر تغییری در رژیم غذایی خود ایجاد نکنید، یک کیلوگرم هم کم نخواهید کرد. از آنجا که یک و نیم کیلوگرم چربی، ۳۵۰۰ کالری دارد، باید ورزش خیلی زیادی انجام دهید تا این مقدار انرژی سوزانده شود اما راه آسان‌تر، مصرف کالری کمتر به همراه ورزش است. در واقع شما باید کمتر از آن مقداری که کالری می‌سوزانید، غذا مصرف کنید تا بتوانید وزن کم کنید. پیروی از یک برنامه مشخص ورزشی و تغذیه‌ای باعث می‌شود میزان تاثیرگذاری برنامه کاهش وزن افزایش یافته و نیز انگیزه‌تان تا انتهای برنامه حفظ ‌شود.

- – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - -

قدم چهارم: دست به کار شوید!

اولیور وندل هولمز می‌گوید: «باید حرکت کرد؛ گاهی هم‌جهت با باد و گاهی خلاف جهتش! اما نباید بدون مقصد حرکت کرد یا به لنگر تکیه کرد.»

 • - «دست به کار شدن»؛ ممکن است بدیهی به‌نظر بیاید اما برای بعضی‌ها، شروع کردن و دست به کار شدن، سخت‌ترین کار دنیاست!
 • - آهسته شروع کردن، به خصوص وقتی که ورزش را برای مدتی کنار گذاشته باشید، کنترل برنامه را برای شما راحت‌تر می‌کند و دست به کار شدن برای‌تان آسان‌تر خواهد شد؛ این آهسته شروع کردن می‌تواند از روزی ۱۰ دقیقه ورزش کردن یا قطع مصرف نوشابه‌های گازدار شروع شود.
 • - سعی کنید برنامه خود را بی‌درنگ اجرا کنید و قدم بعدی را با اطمینان بردارید.

- – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - -

قدم پنجم: پیگیری سیر پیشرفت

جبران خلیل جبران می‌گوید: «پیشرفت، به افزایش موضوع بستگی ندارد بلکه به حرکت آن موضوع به سمت جلو وابسته است.»
پیگیری برنامه به شما کمک می‌کند پیشرفت‌های خود را، شامل عادت به ورزش کردن و سالم غذا خوردن، شناسایی کرده و به این ترتیب شما می‌توانید تلاش‌های خود را به نتایج مثبتی برسانید. همچنین این موضوع باعث می‌شود نسبت به سلامت و تناسب اندام خود نیز برخورد مسئولانه‌تری داشته باشید.
پیگیری نکردن برنامه کاهش وزن، درست مثل این است که یک بازیکن بسکتبال در زمین، نداند که امتیاز گروهش چیست، امتیاز رقیب چیست و حتی تعداد ریباندها را نداند! به عبارت دیگر شما متوجه نخواهید شد که بازی‌تان چطور است و حتی متوجه برد خود نمی‌شوید!
برای سنجش عملکرد، معیارهای زیادی وجود دارد که در ادامه ۵ پارامتر آمده و شما می‌توانید با استفاده از این معیارها، میزان پیشرفت خود در برنامه کاهش وزن را محک بزنید:

 • - وزن بدن
 • - درصد چربی بدن
 • - اندازه‌گیری اندام‌های بدن
 • - سطوح انرژی
 • - سطوح مقاومت

- – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - -

کاهش وزن

حالا نوبت کاهش وزن است

با این‌که اطلاعات زیادی در این مطلب وجود داشت، برای موفقیت احتیاجی نیست که هر کدام از قدم‌ها را کامل کنید. فقط سعی کنید برای تکمیل هر قدم، بیشترین تلاش را انجام دهید و تا قدم بعدی، همچنان انگیزه خود را حفظ کنید. مثلا اگر دستگاه اندازه‌گیری چربی بدن ندارید یا با هیچ روش دیگری برای اندازه‌گیری درصد چربی بدن آشنا نیستید، اشکالی ندارد. بدون دانستن درصد چربی بدن هم می‌توان به کاهش وزن ادامه داد. هر کاری که لازم است انجام دهید تا به حرکت دادن ادامه دهید.

 • - همیشه یادتان باشد که رو به جلو حرکت کنید؛ بر سر راه همه ما موانعی هست و همه ما مرتکب اشتباه می‌شویم اما شیوه برخورد ما با موانع و مشکلات است که میزان موفقیت ما را تعیین می‌کند.
نوع مطلب : آرشیو رضوان رز، آموزش، دانستنیها، مطالب مختلف، 
برچسب ها : best، آب کردن چربی بدن، رژیم‌، رژیم‌ لاغری، كاهش چربی، لاغر شدن، کاهش وزن،
لینک های مرتبط :

شنبه 18 شهریور 1396 09:45 قبل از ظهر
Hi there, just became aware of your blog through Google, and found that it's really informative.

I'm going to watch out for brussels. I will be grateful if you continue this in future.
Lots of people will be benefited from your writing. Cheers!
پنجشنبه 16 شهریور 1396 05:06 قبل از ظهر
What's up every one, here every person is sharing these kinds of experience, thus it's fastidious to read this webpage,
and I used to visit this blog every day.
دوشنبه 30 مرداد 1396 10:46 قبل از ظهر
Hi! I'm at work browsing your blog from my new iphone 3gs!
Just wanted to say I love reading through your blog and look
forward to all your posts! Keep up the great work!
سه شنبه 17 مرداد 1396 08:52 قبل از ظهر
Excellent web site you've got here.. It's hard to find high-quality writing like
yours nowadays. I really appreciate individuals like you!
Take care!!
دوشنبه 16 مرداد 1396 07:26 قبل از ظهر
Hi, I think your website might be having browser compatibility issues.

When I look at your blog site in Opera, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping.

I just wanted to give you a quick heads up! Other then that,
wonderful blog!
یکشنبه 15 مرداد 1396 03:38 بعد از ظهر
It is perfect time to make a few plans for the future and it's time to be happy.

I have read this submit and if I may just I want to recommend you few interesting issues or advice.
Perhaps you could write subsequent articles referring to this article.
I desire to learn even more issues about it!
جمعه 13 مرداد 1396 03:59 بعد از ظهر
I always used to study post in news papers but now as I am a user of
internet therefore from now I am using net for articles or reviews,
thanks to web.
جمعه 13 مرداد 1396 10:04 قبل از ظهر
Normally I don't learn article on blogs, but I would like to say that this
write-up very compelled me to try and do so!

Your writing taste has been surprised me. Thanks, very
nice article.
جمعه 13 مرداد 1396 07:36 قبل از ظهر
I know this website gives quality depending articles and extra
information, is there any other web page which offers
such information in quality?
جمعه 13 مرداد 1396 06:02 قبل از ظهر
Howdy, I believe your site could be having web browser compatibility problems.
When I take a look at your website in Safari, it
looks fine however, if opening in I.E., it has some overlapping
issues. I simply wanted to give you a quick heads up!
Besides that, excellent site!
سه شنبه 10 مرداد 1396 10:09 قبل از ظهر
Superb blog! Do you have any helpful hints for aspiring writers?
I'm hoping to start my own website soon but I'm a little lost on everything.
Would you suggest starting with a free platform like Wordpress or go for a paid option? There are so many choices out
there that I'm totally overwhelmed .. Any suggestions? Thanks a lot!
دوشنبه 9 مرداد 1396 01:26 قبل از ظهر
It's very effortless to find out any matter on net as compared to textbooks, as I found
this piece of writing at this web site.
یکشنبه 8 مرداد 1396 10:52 بعد از ظهر
I think the admin of this website is actually working hard for his website, as here every information is quality based stuff.
یکشنبه 8 مرداد 1396 10:16 بعد از ظهر
Hi there colleagues, its impressive paragraph regarding teachingand completely
defined, keep it up all the time.
جمعه 6 مرداد 1396 11:05 بعد از ظهر
Today, I went to the beachfront with my kids. I found a sea shell and gave it to my
4 year old daughter and said "You can hear the ocean if you put this to your ear." She placed
the shell to her ear and screamed. There was
a hermit crab inside and it pinched her ear. She never wants
to go back! LoL I know this is totally off topic but I had to tell someone!
جمعه 6 مرداد 1396 11:03 بعد از ظهر
Hi, yes this article is genuinely good and I have learned lot of things from it regarding blogging.
thanks.
جمعه 6 مرداد 1396 09:02 بعد از ظهر
I'll immediately snatch your rss as I can't to
find your e-mail subscription hyperlink or newsletter
service. Do you have any? Please permit me realize so that I may just subscribe.

Thanks.
جمعه 6 مرداد 1396 07:00 بعد از ظهر
It's amazing to pay a quick visit this site and reading the views of all friends on the topic of this post,
while I am also zealous of getting familiarity.
جمعه 6 مرداد 1396 06:28 بعد از ظهر
Hi, I do think this is an excellent blog. I stumbledupon it
;) I am going to return yet again since i have book marked it.
Money and freedom is the best way to change, may you be rich
and continue to help others.
جمعه 6 مرداد 1396 06:25 بعد از ظهر
If you desire to obtain a good deal from this
piece of writing then you have to apply such techniques to your won blog.
پنجشنبه 22 تیر 1396 05:02 قبل از ظهر
Hey! Do you know if they make any plugins to help with SEO?
I'm trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I'm not seeing very good success.
If you know of any please share. Thank you!
شنبه 17 تیر 1396 12:00 قبل از ظهر
I'm truly enjoying the design and layout of your website.
It's a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable for me to come here and visit more
often. Did you hire out a developer to create your theme?
Excellent work!
شنبه 27 خرداد 1396 02:46 قبل از ظهر
Hi to every one, as I am genuinely eager of reading this weblog's post
to be updated daily. It contains nice stuff.
چهارشنبه 3 خرداد 1396 08:18 بعد از ظهر
I do not know if it's just me or if perhaps everybody else encountering issues
with your blog. It seems like some of the text within your posts are running
off the screen. Can somebody else please comment and let me know if this is happening to them as well?
This could be a issue with my internet browser because I've had this happen previously.

Thanks
چهارشنبه 3 خرداد 1396 01:51 قبل از ظهر
It's hard to come by knowledgeable people about this subject, however, you sound
like you know what you're talking about! Thanks
سه شنبه 2 خرداد 1396 08:26 بعد از ظهر
Good web site you've got here.. It's hard to find quality writing like yours these days.
I seriously appreciate people like you! Take care!!
سه شنبه 2 خرداد 1396 04:05 بعد از ظهر
Hi there! This article couldn't be written much better!
Going through this article reminds me of my previous roommate!
He always kept talking about this. I'll send this article to him.
Fairly certain he's going to have a very good read.

Thanks for sharing!
سه شنبه 2 خرداد 1396 03:06 بعد از ظهر
Hello, this weekend is pleasant for me, since this occasion i am reading this wonderful educational
article here at my house.
سه شنبه 2 خرداد 1396 07:12 قبل از ظهر
You can definitely see your expertise within the work
you write. The arena hopes for even more passionate writers like you who are not
afraid to say how they believe. Always follow your heart.
جمعه 29 اردیبهشت 1396 07:12 قبل از ظهر
Loving the info on this site, you have done outstanding job
on the articles.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
درباره وبلاگ


سلام این وب دیگه تعطیل شد ولی به جاش وب www.FUNLOX.ir اومده و شما می تونید بهش سر بزنید

با تشکر

مدیر وبلاگ : امید كریم زاده
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :3
 • بازدید دیروز :3
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
فرم تماس
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
امکانات دیگر
کلیه حقوق این وبلاگ برای پاتوق رضوان رز ‏| دانلود تفریح و سرگرمی و... محفوظ است
مشاهده صفحه جدید